2000 yılında İzmir şehir merkezinde şahıs şirketi olarak faaliyete başlayan SEVER CONTA, 2019 yılında limitet şirketi olmuştur. 2000 yılından itibaren 23 yılı aşkın tecrübesiyle İzmir’de 600 metrekarelik alan üzerine kurulu imalathanemizle faaliyetlerine devam etmektedir.

             Başlangıçta yalnızca vana ve flanşlarda kullanılan spiral sarımlı conta üretimi yapan SEVER CONTA, daha sonra artan talep doğrultusunda her türlü conta ve sızdırmazlık elemanı üretimini ve satışını yapar duruma gelmiştir. SEVER CONTA, sanayi kuruluşlarının tüm conta ve sızdırmazlık elemanı ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasite, bilgi birikimi ve tecrübeye sahiptir.

             Kullanıldığı alanlarda küçük ya da ayrıntı olarak görülen contanın önemi, uygun olarak üretilmediğinde karşılaşılabilecek problemler de hesaba katılırsa, daha belirgin olarak ortaya çıkar. SEVER CONTA olarak sızdırmazlık elemanlarının müşterilerimiz için öneminin bilincinde üretimimizi gerçekleştirmekteyiz.

               Amacımız, kaliteyi daima yüksekte tutarak müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarına uygun ürünü en hızlı ve doğru şekilde sağlamaktır. Firma olarak, imal edilen ürünlerin sadece kaliteli olmasının yetersiz kaldığı, satış öncesi ve sonrasında da müşterilere verilen desteğin öneminin bilinciyle çalışmaktayız.

                Kalite politikamız; ekip çalışmasına inanarak, sürekli iyileşme ve gelişmeyi kendimize hedef alarak sektöründe her zaman güvenilen, rekabet gücü yüksek bir firma olmaktır.

                                   

                 İmalatını ve satışını yaptığımız contalar özellikle petrol Rafinerileri, petrokimya tesisleri, nükleer ve enerji santralleri, kâğıt, demir-çelik, gübre, doğalgaz ve petrol boru hatları, gemi endüstrisi ve benzeri alanlarda, yüksek sıcaklık ve basınca karşı sızdırmazlık elemanı olarak kullanılmaktadır.

                           

            ASME B16.20, ASME B16.47 SERI A / SERI B, DIN EN 1514-2, JIS standartlarına uygun olarak ya da      müşteri talepleri doğrultusunda özel ölçü ve formlarda imal edilmektedir. Standartlara uygun ölçülerdeki contalar, sürekli olarak stoklarımızda bulunmaktadır. Diğer ölçü ve formlar talep üzerine imal edilmektedir.